Hatalmas egyéni csúcsok az első felnőtt VB válogatón, és az angol érettségi is kipipálva

Sportlövészet 2018.06.10.
Nemes Adrienn nem aprózta el, 14 körös egyéni csúccsal zárta (572 kör) a nők légpisztolyos VB válogatóját, mellyel egy-egy körös előnyt szerzett a keszthelyi Major Vera (571 kör), és a szintén KSI-s Egri Viki (570 kör) előtt. A mezőny kiegyensúlyozottságát mutatja, hogy az első öt VB-re pályázó versenyző három körön belül teljesített.

A szövetség nem kímélte versenyzőinket, mert egy napon háromszor is lőállásba kellett állniuk. Nemes Adri teljesítményét növeli, hogy a légpisztolyos válogatót megelőzte a sportpisztolyos.

Először azon izgultunk, hogy a reggel emelt szintű érettségit tevő Egri Viki odaérjen a versenyre. Szerencsére hamar végzett, és eleget tudott melegíteni a sportpisztoly pont részére. Aztán azon izgultunk, hogy a pont részben jól teljesítő Nemes Adri és Egri Viki is jól lője a gyors részt. Vikinek ez nagyszerűen sikerült, hiszen a 296 körös eredmény 6 körös új egyéni csúcs, összességében az 584 körös teljesítménye 2 körös egyéni csúcs. Ezzel második helyen végzett a nála egy körrel többet teljesítő Major Vera mögött, és egy körrel előzte meg a harmadik helyen végző Csonka Zsófiát. A verseny színvonalát jellemzi, hogy ezzel az eredménnyel bármelyik felnőtt világversenyen mindhárman döntőzni tudnának. Nemes Adri egy gyengébb sorozat után 574 körrel az ötödik helyen várja a következő válogatót.

Kókai Réka 202,4 körrel megnyerte a nyitrai Olimpiai Reménységek versenyét. Az eredménye új országos csúcs és a jelenlegi világcsúcsnál is jobb!
A megnyerhető 8 aranyéremből 7 a KSI-hez került a sportlövő serdülő OB-n.
Magyarország legtöbb utánpótláskorú lövőjét megmozgató versenysorozat döntőjét rendezte meg a KSI sportlövő szakosztálya.
Egri Viktória ezüstérmet szerzett a Belgrád Grand Prix-n.
A márciusi Európa-bajnokságon reményeink szerint számos KSI-s sportlövővel szerepelünk!