Kis csapat is nagyot durrant - Avagy a 2018-as WKF Magyar Bajnokság

Karate 2018.04.22.
Április 21-22-én került megrendezésre az idei WKF Magyar Bajnokság, melyre 70 egyesület 900 nevezésével zajlott le. Természetesen mi is gőzerővel készültünk, hogy a lehető legtöbb magyar bajnoki címet hódítsuk el.

Szombati napon a hivatalos (kadett, junior, U21 és felnőtt), vasárnap pedig a gyerek kategóriák küzdelmei zajlottak.

A nagyok kisebb létszámban képviselték a KSI Karate Szakosztályát (lévén a bázist az utánpótlás korúak adják csapatunkban), ám még így is az éremtábla 10. helyére, a ponttáblázatnak pedig a 8. helyére sikerült felkúsznunk összesen 6 éremmel. Legelőkelőbb helyre az európa-bajnoki bronzérmes Nagy Botondnak sikerült felállni, ezzel megvédve magyar bajnoki címét.

Vasárnap következtek a 14 év alattiak, ahová már egy nagyobb csapattal érkeztünk. Az egész napos versenyzés szuper eredményeket hozott. Ismét bizonyosságot nyert, hogy egy kislétszámú csapat is képes nagyot alkotni. Olyannyira, hogy a legeredményesebb utánpótlás csapat a KSI lett. Vasárnap összesen 21 érmet (8 arany, 5 ezüst, 8 bronz) szereztek versenyzőink.

A két nap alatt 35 versenyzőnk 27 éremmel gazdagította a KSI hírnevét.

Kovács Mira küzdelem 2. hely

Lány kumite csapat (Kratochwill Zoé, Nemes-Kilácskó Maja, Zahuczki Liza, Antal Lili) 2. hely

Bemutatkozott a Karate szakosztály az M4 Sport korosztályos magazinjában
A barátságos kis nemzetközi verseny hasznos erőpróba volt az újonnan alakult KSI Karate Szakosztály versenyzőinek a Magyar Bajnokság előtt. A verseny biztató eredményekkel zárult: A nap végén a KSI vihette haza a legeredményesebb csapatnak járó trófeát.
Nagy Botond képviseli formagyakorlatban Magyarországot az 52. Felnőtt WKF Európa Bajnokságon.
Nagy Botond a Törökországban megrendezésre kerülő WKF Karate Európa Bajnokságon nagyszerű szerepléssel a bronzéremért küzdhet szombaton.
Nagy Botond az előkelő ötödik helyet szerezte meg a törökországi Európa Bajnokságon