30 egyesület, és legalább 700 gyerek az Öböl-kör bajnokságon

Kajak-kenu 2019.05.02.
Megkezdtük a 2019-es versenyszezont az újpesti öbölben. Kissé szeles és hűvős időnk volt, de ez a KSI-s versenyzőket nem zavarta, hiszen csupa jó eredményeket lapátoltak össze! A Hidépitő kupa éremtáblázat élén végzet egyesületünk. 8 arany, 8 ezüst és 8 bronzeremmel!

A szervező egyesületeknek és a főtámogató A-Híd-nak köszönhetően április utolsó szombatján ismét többszázan lepték el a KSI SE népszigeti vízitelepét. A versenyt korábban a Margitsziget körül bonyolították le, de az elmúlt években vált igazán népszerűvé, mióta az Újpesti-öbölben kezdhetik meg a szezont a fiatalok. A legtöbb gyerek ezúttal is Budapestről, illetve a sportág Dunakanyar-régiójából érkezett, de jöttek kajakosok és kenusok Szegedről, Tiszakécskéről, Tiszaújvárosból, sőt még Szlovákiából is.

“A verseny népszerűsége évek óta töretlen, sok egyesületnél hagyomány, hogy a szezont az Újpesti-öbölben kezdi. Az edzők itt kapnak először visszajelzést élesben a téli felkészülés után és a hangulat is mindig kiváló, öröm látni, hogy a legkisebbeknek mekkora élményt jelent a versengés.

Köszönet a szervezőknek és a támogatónak is – mondta az A-Híd Építő Kupáról Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, aki a legkisebbek, az U10-es korosztályok éremátadásán is részt vett.

 

a kajakkenusport.hu cikke nyomán

Videók

Ajánló

Budapest Bajnokság volt az Újpesti öbölben hétvégén kajakosainknak és kenusainknak!
Szolnokon zajlott hétvégén az I. Vb-válogató kajakosainknál.
Ha Győr, akkor jönnek a maratoni sikerek!
Szolnok adott otthont az idei első komoly megmérettetésnek a kajak-kenusoknál.
Megkezdtük a 2019-es versenyszezont az újpesti öbölben. Kissé szeles és hűvős időnk volt, de ez a KSI-s versenyzőket nem zavarta, hiszen csupa jó eredményeket lapátoltak össze! A Hidépitő kupa éremtáblázat élén végzet egyesületünk. 8 arany, 8 ezüst és 8 bronzeremmel!