Tóth Krisztián a Magyar Judo Szövetsége elnöke
Vasárnap a Magyar Sport Házában tartotta tisztújító közgyűlését a Magyar Judo Szövetség, a tagság a következő – kivételesen csak két és fél éves – ciklusra az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztiánt választotta elnökéül.
Tóth Krisztián a KSI-ben kezdett cselgáncsozni, 18 évig volt egyesületünk versenyzője, a közelmúlt egyik legsikeresebb hazai judósa, 2021-ben, a tokiói olimpián bronzérmet nyert, világ- és Európa-bajnoki érmei és tíz magyar bajnoki címe mellett felsorolni is nehéz lenne, mennyi sikert ért el a címeres judogiban. A harminckét esztendős judós tavaly még nyert érmet az IJF World Tour-sozatban, de azóta egyre többször tűnt fel a „másik oldalon”, az edzői székben. Elnöki pályázatáról nyilatkozott a Judoinfo.hu-nak és a Nemzeti Sportrádiónak is.
Forrás:
https://judo.hu/hirek/toth-krisztian-a-magyar-judo-szovetseg-uj-elnoke
