Öttusa

Ankarai öttusa világkupa eredmények

Demeter Bence a hetedik helyen végzett az öttusázók idei világkupa-sorozatának második állomásán, Ankarában.

A 18-as döntőben további két magyar szerepelt:, mindketten a KSI versenyzői. A tavaly Európa-bajnok Bereczki Richárd 10., Koleszár Mihály pedig 14. lett.

A verseny szerdán kezdődött a selejtezővel, a 82 fős mezőny három csoportban küzdött, a továbbjutást mind a négy magyar indulónak összejött. Ezt követte a csütörtöki körvívás, melyben Demeter 23 győzelmet aratott és 12 ellenfelétől kapott ki. Koleszár 18/17-tel, Bereczki 17/18-cal, a februári budapesti fedett pályás nyílt magyar bajnokságon győztes Gáll András pedig 12/23-mal zárt. Az eredményt továbbvitték a pénteki elődöntőbe, ahol két 18 fős csoportban zajlott a verseny, és az első kilenc-kilenc hely ért finálét. A magyarok közül Demeternek, Koleszárnak és Bereczkinek sikerült fináléba kerülnie.

A szombati döntőt a körvívás eredményével Demeter a második, Koleszár a 14., Bereczki a 16. helyről kezdte meg. Demeter a lovaglásban a lehetséges 300-ból 279 pontot szerzett, majd a bónuszvívásban addigi teljesítményéhez kettőt tett hozzá. A 200 méteres úszásban 2:05.49 perccel a 12. időt érte el, és a négy lövészettel megszakított 5x600 méteres futásnak a hetedik helyről vágott neki. Ezt a pozícióját meg is őrizte 10:36.40 perccel, ami a tizedik legjobb kombinált számos eredmény volt.

Bereczki a 11., Koleszár a 16. helyről kezdte a zárószámot, melyben mindketten előre tudtak lépni.
Korábban a női versenyben egy magyar döntős volt: Réti Kamilla 17. lett.