Öttusa

Az Eb-n triplázó Kósa Nóra a vb-n is a maximumra törekszik

Utánpótlássport cikke Kósa Nórával: 

 

Kósa Nóra tavaly elsőévesként remekelt az U15-ösök között, a KSI öttusázója az idén ugyanebben a korosztályban készül vb-re.

Figyelemre méltó korosztályos eredményeinek köszönhetően a magyar öttusa egyik kiemelkedő ígéretének tartják a 14 éves Kósa Nórát.

A KSI reménysége tavaly a litvániai Kaunasban rendezett

U15-ös Európa-bajnokságon három aranyérmet érdemelt ki.

Nóra az egyéni diadal mellett Kertai Gréta és Gyarmati Míra teljesítményének is köszönhetően csapatban is nyert, aztán a végül szintén háromszoros első Birta Botonddal vegyes váltóban sem talált legyőzőre.

Kósa Nóra kivételes reménysége a magyar öttusának Fotó: UIPM/Aisté Ridikaité

Füri Csilla vezetésével felkészülő reménységet 2025 legjobb hazai U15-ös leányversenyzőjének választotta a Magyar Öttusa Szövetség.

„A tavalyi Eb-ről szép emlékeim vannak – mondja Nóra. – Az elsődleges célom az volt, hogy élvezzem a versenyt, aztán amikor a döntőben jól kezdtem, megnőtt az önbizalmam, végig felszabadultan tudtam versenyezni és sikerült aranyérmet szereznem.

Természetesen nagyon örültem a három első helynek, de tudom, hogy ez csak egy állomás volt a korosztályos pályafutásomban. Az Eb-címek megerősítenek abban, hogy jó, amit csinálok és ezt kell folytatnom a jövőben is.

Az OCR és az úszás az erős számaim közé tartozik, vívásban még sokat kell fejlődnöm, azért is indulok el az U17-esek versenyein, hogy gyakoroljak az idősebbek között. A laser runban a futásban szeretnék látványosabban előre lépni, a lövészetet általában jól össze tudom rakni fejben a versenyeken.”

Kósa Nóra a páston is egyre több rutint szerez Fotó: Milosz Cyganski)

Nóra elmondta, hogy a céljai elérésében nemcsak lelkes és felkészült edzői gárda támogatja a KSI-ben, hanem a nála két évvel fiatalabb húga, a sportiskolában csoporttárs Szonja is jó hatással van a teljesítményére.

Nagyon motiváló és jólesik, hogy a húgom felnéz rám, a példaképe vagyok,

engem pedig az visz előre, hogy példát mutathatok neki.

Az idén a fő versenyem az U15-ös világbajnokság lesz augusztusban Madridban. Spanyolországban szeretném magamból kihozni a legtöbbet, és ha úgy érzem, hogy mindent megtettem, egyéni csúcsokat értem el, akkor mindegy, hogy az ötödik vagy a huszonnyolcadik helyen végzem. Nagy álmom, hogy olimpián képviseljem Magyarországot.”

(Kiemelt képünkön: Kósa Nóra Fotó: UIPM/Aisté Ridikaité)

Forrás: 

https://www.utanpotlassport.hu/2026/05/16/az-eb-n-triplazo-kosa-nora-a-vb-n-is-a-maximumra-torekszik?fbclid=IwY2xjawR5IY1leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeAFADtvWpgM8W5-yJkYAtSdzLCxZ8s4-rdEyeiUfWvbPwmAA1aEQ8-eZWikw_aem_w6IkRhhPi4RufGski2q2fg

KSI logó

Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület

1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.

KSI logo
Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület
1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3.