A lányok kibérelték a dobogót
A KSI-s sportlövő lányok kibérelték a dobogót
A Magyar Sportlövők Szövetsége hétvégén rendezte meg az első junior VB válogatót a KSI-sek számára ismert helyen, az új Fehér Úti Nemzeti Lőtéren. Szombaton a légpisztolyos, vasárnap pedig a tűzfegyveres versenyszámokban álltak lőállásba a legjobb junior sportolók.
A lányok légpisztolyos versenyszámában Egri Viktória klasszishoz méltó eredménnyel győzött. Fábián Sára lett a második, aki ezen a versenyen is bizonyította, hogy nem véletlenül nyerte meg az idei junior és ifi magyar bajnokságot.
A győri Európa Bajnokságon csapattag Komáromi Panni lett a harmadik, így csak KSI-s lányok álltak a dobogón. Papp Hajnal Zsófia 5. lett új egyéni csúccsal.
A sportpisztolyos versenyszámban megismétlődött a légpisztolyos sorrend, ahol Viki ismét nagyszerű eredménnyel nyert, Sára pedig hatalmas egyéni csúccsal végzett mögötte. Panni még csak pár hónapja lövi ezt a számot, de máris harmadik tudott lenni.
A fiúk légpisztolyos számában Tamási Péter lett ezüstérmes.
