Kézilabda

Linzben nemzetközi tornát nyert a leány serdülőcsapat

Günser Bianka a torna legjobb játékosa

Kiváló eredménnyel érkezett haza Linzből a dr. Ökrös Csaba és Gábor Péter edzőpáros vezetésével a KSI serdülő leánycsapata.
A XXII. Erwin Brunbauer Gedenkturnier nemzetközi tornán két osztrák, és egy olasz régióválogatott ellen lépett pályára 2018. január 04.-én és 05.-én a 2002-es, vagy fiatalabb korosztályú gárda.
A tizenöt lány január 02.-án másfél órás közös edzéssel hangolódott rá az év első megmérettetésére, és a hosszabb téli szünet ellenére, mindenki plusz kilóktól mentesen, jókedvűen végezte a gyakorlatokat.
Január 03.-án a déli harangszóra indult a busz Budapestről, és az akadémisták hat órás kényelmes utazást követően érkeztek meg a linzi diákszállóra.

Csütörtökön a négy lánycsapat a Rennerschule sportcsarnokában körmérkőzéssel kezdte az első versenynapot, majd másnap a keresztjátékokat követően a győztesek az első helyért, míg a vesztesek a harmadik – negyedik helyért mérkőztek meg. A KSI-s lányok végig magabiztos, helyenként látványos kézilabdát bemutatva végeztek az első helyen.
Günser Bianka pedig a 2017. decemberi budapesti Ferenczy Kupán elnyert kupa után Linzben is átvehette a legjobb játékosnak járó különdíjat.

22. International Erwin Brunbauer Gedenkturnier - Linz (Ausztria)

A KSI Kézilabda Akadémia mérkőzései

1. versenynap: 2018.01.04. (csütörtök)

A mérkőzések helyszíne: Linz, Rennerschule (4030 Linz, Flötzerweg 61.)

10:00 órakor: KSI Kézilabda Akadémia - Perchtoldsdorf Devils (AUT) 20-11 (9-4)

14:00 órakor: Oberösterreich (AUT) - KSI Kézilabda Akadémia 11-27 (7-12)

16:45 órakor: KSI Kézilabda Akadémia - Südtirol (ITA) 18-16 (9-3)

2. versenynap: 2018.01.05. (péntek)

09:00 órakor: 1. elődöntő (II. helyezett – III. helyezett)

Südtirol (ITA) - Perchtoldsdorf Devils (AUT) 28-13 (15-5)

10:00 órakor: 2. elődöntő (I. helyezett – IV. helyezett)

KSI Kézilabda Akadémia - Oberösterreich (AUT) 17-12 (9-5)

Helyosztók

3-4. helyért: Linz, Rennerschule (4030 Linz, Flötzerweg 61.)

12:45 órakor: Játék a 3-4. helyért (1. elődöntő vesztese – 2. elődöntő vesztese)

Perchtoldsdorf Devils - Oberösterreich (AUT) 17-18 (9-9)

Döntő mérkőzés helyszíne: SNMS Kleinmünchen (4030 Linz, Meindlstraße 25.)

14:15 órakor: Játék az 1-2. helyért (1. elődöntő győztese – 2. elődöntő győztese)

Südtirol (ITA) - KSI Kézilabda Akadémia 14-17 (5-8)